Kompozisyon:
Militian Inessa Mesropovna tarafından tıbbi olarak gözden geçirilmiştir, Eczane Son güncelleme: 26.06.2023

Dikkat! Sayfadaki bilgiler sadece sağlık profesyonelleri içindir! Bilgi kamu kaynaklarında toplanır ve anlamlı hatalar içerebilir! Dikkatli olun ve bu sayfadaki tüm bilgileri tekrar kontrol edin!
Aogrip
AUROGRİP NEDİR VE NE İÇİN KULLANILIR
Parasetamol, klorfenamin ve phenylefrin olmak için 3 aktif bileşenden oluşur. Parasetamol Ağrı ve Ateş azaltan bir analjeziktir. Klorfenamin, burun akımını hafifleten bir antihistaminiktir ve fenilefrin burun tıkanıklığını azaltmak için çalışır.
Ateş veya hafıza veya orta derecede ağrı, tıkanıklık ve burun akını ile ortaya çıkan soğuk algısı ve grip semptomlarının hafızasının 15 yaşından itibaren yetiştirilmesinde ve ergenlerde endiktir.
Daha kötüleşirse veya iyileşmezse veya ateş 3 gün daha devam ederse veya ağrı 5 gün daha devam ederse doktora danışmalısınız.
AUROGRİP NASIL ALINIR
Doktorunuz veya eczacınız tarafından yönlendirildiği gibi bu İlaç almak için talimatları tam olarak izleyin. Şükreniz varsa, doktorunuza veya eczacınıza tekrar danışın.
Önerilen Doz aşağıdaki gibidir:
15 yaşından büyük yetişkinler ve ergenler: 6-8 saatte bir 1 pozet (günde 3 veya 4 pozet). Günde 4 porsiyonda (2.6 gram parasetamol eşdeğer)alın. Maksimum günlük parasetamol dozu günde 3 gramdan fazla olmamalıdır (bkz. 'uyarlar ve velemler').
Karaciger hastası olan hastalar: Bu hastalar'da 8-12 saatte bir 1 poz alabilir (günde 2 veya 3 poz).
Böbrek hastası olan hastalar- Bu hastalar parasetamol dozu nedeniyle bu İlaç alamazlar.
Çocuklarda kullanım
Bu ilaç 15 yaş altındaki çocuklar ve ergenlerde kontrendikedir.
Yaşlı hastalarda kullanım
Yaşlı insanlar bu ilaç doktorlarına danışmadan kullanamazlar, çünkü ilacın yavaş kalp atışları (bradikardi) veya fenilefrin görmek klorfenamin nedeniyle kalp atış hızının azalması gibi, olabilir yan etkileri özellikle onlarıetkileyebilir. Ayrıca sedasyon, konfüzyon, hipotansiyon veya Heyecan gibi yan etkilere sahip olma olasılığınız daha yüksektir ve ağız kuruluşu ve ıdrar retansı gibi etkilere karşı daha duyarlı olabilirsiniz.
Nasıl alınır
Aurogrip ağızdan alınır. Aşk için tammen az miktarda sivi, tercihen yarım bardak su içinde çözüm ve sonra için.
Her zaman en düşük etkisi dozu alın.
Bu ilacı almak semptomların ortaya çıkmasına tabidir. Bunlar ortadan kalktığında tedaviyi bırakmalısınız.
Ateş 3 günlerinden fazla tedavi, Ağrı veya diğer semptomlar 5 günlerinden fazla sürerse veya diğer Yeni semptomlar kötüleşirse veya ortaya çıkarsa, doktorunuza danışmalısınız.
Eğer olması gerekenden daha fazla Aurogrip alırsanız
Aşırı Doz yuttuysanız, semptomları fark etmeseniz safra derhal bir tıp merkezine gitmelisiniz, çünkü şiddetli zehirlenme vakalarında safra aşırı doz alımından 3 gün sonra ortaya çıkmazlar.
Doz aşımı tanıtımları iştah kaybı, baş dönmesi, kuşma, kaybı, CİLT ve gözler (sarılıklar) sarılılıkta dahil olabilir ve karınağı. (Veyaoğun uyum) Anksiyete, korku, ajitasyon, baş ağrısı (yüksek tansiyonun bir belirtisi olabilir), konvülsiyonlar, uykusuzluk, yeteneksizlik, bayılma hissi, istikrarsızlık, konfüzyon, sinirlilik, titreme, anoreksi, halüsinasyonlu psikoz (özellikle çocuklarda ikinci). Ağız, burun veya boğaz kuruluşu. Ayrıca yüksek tansyon, arıtmalar( hızlı veya düz kalp atışı), çarpıntı, azalmışlık ıdrar miktarları, metabolik asidoz (kan alkali rezervinde azalma) gibi etkileri fark edebilirsiniz). Uzun süreli kullanım durumunda, kan hacminde bir azaltma meydanına gelebilir
Doz aşımı tedavisi, ilacın aşısı dozunu aldıktan sonra 4 saat içinde başlarsanız en etkilenir.
Barbitüratlar veya kronik alkolikler Ted tedavi edilen hastalar, aşırı dozda parasetamol toksisine daha duyarlı olabilir.
Doz aşımı veya kazara yutulması durumunda, derhal bir tıp merkezine gidin veya ilacı ve yutulan mikrofonu belirten Toksikolojik Bilgi Servisi (telefon 91 562 04 20) arayın.
OLASI YAN ETKİLER
Tüm ilaçlar gibi, bu İlaç da yan etkilere neden olabilir, ancak Herkes onlardan muzdarip değildir.
Parasetamol, fenilefrin ve klorfenamin kullanımı sırasında, sıklığı doğru bir şekilde tanımlanmamış olan aşağıdaki yan etkiler bildirilmiştir:
- Ortaya çıkabilecek en yaygin Yan etkileri şunlardır: hafif uyum, baş dönmesi, Kaş gücü (bu Yan etkiler 2-3 günlük tedaviden sonra kaybolabilir). Bu, beceriksizlik, titreme, karıncalanma hissi ve değişiklikleri, ağız kuruluğu, boğaz ağrısı Yüz hareketleri güçlüğü iştah kaybı, ilaç, gıda), bulantı, kusma, ishal, kabızlık, mide ağrısı, idrar retansiyonu, kuru burun ve Boğaz ile verilen, mukoza, terleme, bulanık görme veya diğer görme bozuklukları kalınlaşma İMKB azalabilir, tat ve koku değişiklikleri, gastrointestinal rahatsızlık (.
- Nadir ortaya çıkabilecek Yan etkiler (nadir) : rahatlık, düşük Kan basıncı (hipotansiyon) ve artmış Kan transaminaz seviyeleri. Miyokard enfarktüsü, ventrikler aritmi( düzensiz kalp atışı), pulmonerödem (akcigerlerde artan sivi hacmi) ve beyin kanaması (yüksek dozlarda veya hassas hastalarında). Huzursuzluk, huzursuzluk, sinirlilik ve hatta nöbetler gibi semptomları içerebilen sinir uyarımı (genel olarak yüksek dozlarda ve yaşlılarda ve çocuklarda daha sık görülür). Oluşabilecek diğer yan etkiler seyrek (öksürük, yutma güçlüğü, kalp çarpıntısı, kaşıntı, göz kapaklarının etrafında Gözleri ve nefes, yüz, dil, darlığı, ya da şişme vb ölçülen veya karın ağrısı, koyu nefes-(genellikle doz ile) idrar veya diğer belirtiler ile ortaya çıkabilir, göğüs sıkışması, akciğer sesleri, hızlı veya düzensiz kalp atışı, karaciğer, akciğer, alerjik reaksiyon, şiddetli aşırı duyarlılık reaksiyonu vardır renkli : .), ışığa duyarlık (güneş ışığına duyarlık), klorfenamin ile ilgili tıpbirünlere çapraz duyarlık (alerji). (Şişe) (agranülositoz, lökopeni, aplastik anemi, trombositopeni gibi kan hücrelerinin formülündeki değişiklikler) Kan bozukları kanama, boğaz ağrısı veya yorgunluk, en düşük veya yüksek tansyon, ödeme, kulak bozukları, ıktidarsızlık, adetsizlikleri gibi semptomlarla
- Çok nadir ortaya çıkabilecek Yan etkiler (çok nadir) : börek hastalığı, bulanıklaşan idrar, alerjik dermatit (döküm), sarılıklar (cildin sararması), kan hastalıkları (nötropeni, hemolitik anemi) ve hipoglisemi (düşük kan şekeri).
Parasetamol, yüksek dozlarda veya uzun süreli hazırlıklarda karaciğere zarar verilebilir.
- Görme sıklığını bilen yan etkileri vardır: . Yüksek dozlarda ortaya çıkabilir: kusma, çarpıntı, halüsinasyonlu psikolojik durumlar, uzun süreli kullanımda kan hacminde bir azalma olabilir
Yan etkilerin raporlanması:
Herhangi bir Yan etkisi yaşar, bu broşürde listelenmeyen yan etkileri olursa safra, doktorunuzla veya eczacınızla konuşun. Bunların doğrudansan kullanımı için tıbbi cihazların farmakovijilansı İspanyol sistemi aracılığıyla da iletebilirsiniz: https://www.notificaram.es. Yan etkileri bildirerek, bu ilacın güvenliği hakkında daha fazla bilgi sağlamaya Yardımcı olabilirsiniz.
AUROGRİP ALMADAN ÖNCE
Aurogrip almayın:
- Aktif maddelere veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine uyarınız varsa (Bölüm 6'da listelenmiştir).
- Yüksek tansiyondan muzdaripseniz.
- Hipertiroidizminiz varsa.
- Diabetes mellitus varsa.
- Taşikardiniz varsa (hızlı kalp atışları).
- Herhangi bir monoamin oksidaz inhibitörü (MAOİ) ilacı ile tedavi ediliyorsanız (bazı antidepresan ilaçlar veya Parkinson hastalığını tedavi etmek için ilaçlar gibi).
- Sempatomimetik ilaçlarla tedavi ediliyorsunuz (astımı tedavi etmek için kullanılan ilaçlar veya kalp atışlarının sıklığını hızlandırmak için ilaçlar).
- Beta blok edici ilaçlarla tedavi ediliyorsanız (kalp için ilaçlar veya arterlerin hastalıklarını tedavi etmek için) (bkz.: Aurogrip ile diğer ilaçları almak).
- Glokomunuz varsa (yüksek göz basıcı).
- Ciddi kalp veya Arter hastalığınız varsa (koroner kalp hastalığı veya anjina gibi).
- Ciddi karaciger veya börek hastalığınız varsa.
15 yaş altındaki hastalar bu ilacı alamazlar.
Uyarlar ve velemler
Bu ilaç kullanmaya başlamadannce Doktor veya eczacı ile konuşun.
- Bölüm 3'te önerilenden daha fazla İlaç almayın: Aurogrip nasıl alınır.
- Kronik alkolikler, günde 3 kez Aurogrip almaya başlamamıştır.
- Yüksek dozlar karaciğere hasarına yol açabileceğinden, bu ilacın parasetamol içeren diğer ilaçlarla eşzamanlı kullanımından kaçılmalıdır. Doktorunuza danışmadan parasetamol içeren'den daha fazla İlaç kullanın.
- Bu ilacı kullanırken, parasetamol içeren başkalarını alamazsınız, çünkü karaciğere zarar verilebilecek aşırı dozda parasetamol oluşabilir.
- Bu İlaç almadance doktorunuza danışmalısınız:
- Börek, karaciger, kalp veya akciger hastalıkları olan hastalar ve Anemi olan hastalar.
- Astımlı hastalar asetilsalisilik kenara duyarlıdır.
- (lorneğin klorfenamin), diğer antihistaminikler için hassas olabilir, çünkü bir antihistaminik (alerji) kadar hassas.
- (Mide ve bağırsak) (pankreas kanseri kanseri bozukluğu) Hastaları kim tedavi olmak ile ilaç tedavisi: prostat hipertrofisi, astım, çok yavaş kalp atışı, hipotansiyon, serebral damar sertliği, pankreas kanseri kanseri kanseri iltihabı (stenosing peptik ülser) sindirim ülser, pyloroduodenal tıkanıklığı aralarında, tiroid hastalıkları, hastanın duyarlı için yatıştırıcı etkileri, ilaçlar olabilir.
(Ağrının bir kısmının normal hareketleri durur) Trisiklik antidepresanlar veya benzer etkiye sahip ilaçlar ile tedavi ediliyorsanız, mide-barsak problemleriniz varsa bu ilacı bırakmalı ve hemen bir doktora danışmalısınız, çünkü paralitik ilişkiniz olabilir.
Çocuklar ve ergenler
15 yaş altındaki çocuklar bu ilacı alamazlar.
Diğer ilaçlar ve Aurogrip
Eğer ilaç kullanıyorsanız, yakın zamanda aldığınız veya başka bir İlaç kullanmanız gerekiyorsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
Özellikle, aşağıdaki ilaçlardan bazılarını kullanıyorsanız, bazılarının dozajını değiştirin veya tedaviyi bırakın:
- Epilepsi tedavisi için ilaçlar: antiepileptikler (lamotrijin, fenitoin veya diğer hidantoinler, fenobarbital, metilfenobarbital, primidon, karbamazepin).
- Tüberkülü tedavi etmek için ilaçlar: izoniazid, rifampisin.
- İlaçlar (barbitüratlar) nöbet ve depresyon, hypnozları, sedatifler ve kaş gevşetici olarak kullanılan tedavi.
- Kan pıhtılarının oluşumunu öldüren ilaçlar: oral antikoagülanlar (asenokumarol, warfarin).
- İdrar atılımını artırmak için kullanılan ilaçlar (furosemid grubu veya diğerleri gibi dönüşüm diüretleri) ve Potasyum kaybına neden olan diğer diüretler (hipertansion veya diğerlerini tedavi etmek için diüretler gibi).
- Bulantıyı ve kusmayı ölçmek için kullanılan ilaçlar (metoklopramid ve domperidon).
- İlaç (ilaçlar ve sulfinpyrazone), bağışsak tedavisi için kullanılır.
- Yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve kalp ritmi bozukluklarının (propranolol) tedavisinde kullanılan ilaçlar.
- Kan kosterol sevilerini düşürmek için kullanılan ilaçlar (Kolestiramin).
- Depresyon, Parkinson hastalığı veya diğer durumları tedavi etmek için kullanılan ilaçlar (monoamin oksidaz inhibitörleri (MAOI)). Aurogrip ve bu ilaçlar en az 15 gün boyunca ayrılmalıdır.
- Migreni tedavi etmek için kullanılan ilaçlar, doğum için alınan ilaçlar, Kan basıncını tedavi etmek için alınan ilaçlar veya diğer hastalar (alfa-adrenerjik Blok ediciler'ler).
- (Araç ve makine kullanımı ve Coumadin) blokerler ilaçlar kalp ya da damar hastalıkları tedavisinde kullanılan alfa ve beta.
- Uyuşturucu türü trisiklik ve tetrasiklik i antidepresanların depresyon tedavisinde.
- Genel anestezi için kullanılan ilaçlar.
- Kan basıncını düşürmek için kullanılan antihipertansif ilaçlar.
- Kardiyak glikozitler ve antiaritmikler gibi kalp için kullanılan ilaçlar.
- Tiroid hormonları için ilaçlar (tiroid hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır).
- Kalp hastalığı veya atropin sülfat tipi sindirim hastalıkları için kullanılan ilaçlar.
- Uyku veya anket için Kullanılanlar gibi merkezi sinir sisteminde depresyona neden olan ilaçlar.
- Ototoksik ilaçlar (kulağa zarar veren olumsuz bir etkiye sahiptir).
- Işığa duyarlı ilaçlar (olumsuz bir etki olarak ışığa uyar).
Analitik testlere müdahale:
Herhangi bir analitik testiniz varsa (Kan testleri, idrar testleri vb.dahil). doktorunuza bu ilacı aldığınızı söyleyin, çünkü sonuçları değişebilir.
Yiyecek, İçecek ve alkol Aur Aurogrip almak
Bu ilaçla tedavi edilirken, alkolu içecekleri içmemelisiniz, çünkü bu ilacın yan etkilerinin görünümünü güçlendirebilir.
Buna Ek olarak, düzenli olarak alkol tüketen hastalar tarafından parasetamol içeren ilaçların kullanımı (3 veya daha fazla alkolu içecek: bira, şarap, likör... karaciğer hasarına neden olabilir.
İlaç hem gıda H hem de Gıda olmaktan alınabilir.
Gebelik, emzirme ve doğurganlık
Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi veya hamile kalacağınızı düşünüyorsanız, bu İlaç almadance doktorunuza veya eczacınıza danışın.
Doktorunuz kesinlikle gerekli gördüğü süre bu İlaç hamilelik sırasındadır.
Bu ilaç emzirme Döneminde annelerden alınamaz, çünkü Bebek üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir.
Doğurganlık hakkında hiçbir veri mevcut değildir.
Sürüş ve makine kullanımı
Bu ilaç uyuşukluğa neden olabilir. Bu ilaçla tedavi sırasında uyum yaşarsanız, araba kullanmaktan veya makine kullanmaktan kaçının.
Aurogrip mannitol (e-421) ıçerir)
Bu ilaç, mannitol içeriğinden hafif bir müshil etkisi üretebilir.
AUROGRİP NASIL SAKLANIR
Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.
Bu ilaç, EXP'DEN sonra kartonda belirtilen son kullanım tarihinden sonra kullanıcının. Oğul kullanım tarihi, belirtilen ayın oğul günüdür.
Özel SAKLAMA KOŞULLARİ gerektimez.
İlaçlar drenajlara veya çöp kutusuna atılmamalıdır. Sigre noktasında İhtiyacınız olmayan mevduat paketleri ve ilaçlar eczaneden. Eczacınıza artık ihtiyacınız olmayan kapları ve ilaçları nasıl atacağınızı sorun. Bu şekilde, çevrenin korunmasına Yardımcı olacaktır.